do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Masz pytania? Chcesz zamówić telefonicznie?

Zadzwoń: 73 02 07 270, 50 45 96 495

lub napisz na kontakt@forfem.pl

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Trawa z rolki to doskonała alternatywa dla klasycznego trawnika z siewu. Na trawnik z rolki przeważnie decydują się Klienci, którym zależy na jak najszybszym efekcie gęstej trawy. Ogromną zaletą tego żywego towaru jest fakt, że już po dwóch tygodniach będziemy mogli się cieszyć miękkim, przyjemnym w dotyku podłożem. Czy układanie trawy z rolki jest trudne? Na szczęście nie i mniejszą ilość jesteśmy w stanie ułożyć bez problemu we własnym zakresie. Zacznijmy od początku, czyli od dostawy. Jeśli zamówiliśmy ilość mniejszą niż 200 m2, przesyłka będzie dostarczona kurierem, a rolki zostaną ułożone na paletach. Pojedyncza paleta pomieści ok. 40 m2 trawy i kurier może nam ją wypakować, jednak do jej dalszego przewiezienia będziemy potrzebowali paleciaka lub koparki. Trawa w rolkach może być magazynowana maksymalnie jeden dzień, jeśli na zewnątrz panuje upał, zaleca się układanie jej od razu, w przeciwnym razie zaparzy się. Trawę z rolki układamy w cegiełkę, starannie dociskając ją do wyrównanego i oczyszczonego podłoża, uważając, aby pomiędzy poszczególnymi rolkami nie zostawiać wolnej przestrzeni. Po ułożeniu całości, trawa musi zostać bardzo obficie podlana, woda powinna wyciekać spod rolek. Możemy to łatwo sprawdzić, wystarczy delikatnie unieść podlaną trawę. Oferowana przez nas trawa rolowana jest odcinana z gruntu, więc część systemu korzeniowego będzie uszkodzona. Odpowiednie podlanie i dociśnięcie trawy za pomocą walca do gruntu, pomoże jej odbudować korzenie. Ten proces trwa 2-3 tygodnie, należy pamiętać o regularnym podlewaniu trawy z rolki. 

Częste pytania dotyczące trawy z rolki

- Czy można przyjechać do Was po trawę? 

Trawa jest wycinana z gruntu na profesjonalnej plantacji, która mieści się w centralnej Polsce. Jest to żywy towar i nie magazynujemy go. Istnieje możliwość odbioru osobistego, więcej informacji udzielimy drogą mailową lub telefoniczną. 

- Kiedy jest najlepsza pora na układanie trawy z rolki?

Najlepsze warunki są wiosną, kiedy panuje idealna temperatura. W lecie kwestią problematyczną są upały, które mogą doprowadzić do zaparzenia się trawy podczas transportu, układanie trawnika podczas gorącego dnia jest wyjątkowo ciężkie i należy pamiętać o jak najczęstszym podlewaniu darni. Jesienią przeszkodzić może nam niska temperatura, która spowolni ukorzenianie się trawy. 

- Darń została dostarczona z żółtymi plamami, czy nadaje się do ułożenia?

Tak, najważniejsza jest kondycja systemu korzeniowego. Trawę standardowo układamy, obficie podlewamy i czekamy, powinna się ukorzenić i odbudować. 

- Na powierzchni trawy pojawił się nalot, co robić?

Trawa z rolki to żywy towar, który jak każdy żyjący organizm, jest podatny na choroby. W takich sytuacjach prosimy o przesłanie zdjęcia zainfekowanego miejsca i doradzimy jaki preparat należy zakupić, aby wyleczyć chorą trawę. 

- Jak mam przygotować teren pod trawę rolowaną?

Przede wszystkim oczyścić z wszelkich przeszkód i wyrównać. Trawa tego rodzaju lubi lekkie i przepuszczalne podłoże, więc jeśli takiego nie mamy, dodajmy piasku, zbyt piaszczystą glebę zagęścimy dodając torfu. Nie przesadzajmy z nawozami, jeśli grunt będzie zbyt mocno nawieziony, trawa będzie rosnąć bardzo szybko, możemy nie nadążyć z koszeniem jej. 

- Jaką mieszankę traw proponujecie?

Używamy polskiej mieszanki nasion, więc trawa jest idealnie przystosowana do naszego klimatu:

  • Życica trwała 20%
  • Kostrzewa czerwona 70%
  • Wiechlina łąkowa 10%    

- Jakie przeznaczenie ma Wasza trawa z rolki?

Doskonale się sprawdzi w każdym ogrodzie prywatnym, na obiektach użyteczności publicznej a nawet na drugoligowych boiskach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl